Kadett C - wycieraczki sie zatrzymują w połowie szyby

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Kadett C - wycieraczki sie zatrzymują w połowie szyby

Postautor: rafal_b » 29 sierpnia 2017, 16:01

Cześć

Zamontowałem sobie zestaw od C2 (do C1) z elektrycznym spryskiwaczem, przekaźnikiem z trybem przerywanym. Zamontowałem także właściwą dźwigienkę i podpiąłem wiązkę. Ogólnie działa z dwoma ale:
1) nie działa tryb przerywany. Na pozycji 1 i 2 wycieraczki chodzą z tą samą prędkością w trybie ciągłym
2) po wyłączeniu wycieraczki zatrzymują się w 1/3 szyby. Jak włączam to schodzą do dołu i idą do góry tak jak trzeba (czyli nie jest to kwestia zamontowanie inaczej ramion na wieloklinie). Zatrzymują się tak jak trzeba wykonując cykl (a nie w tym miejscu w którym wyłączyłem).

Potrzebuje pomocy przede wszystkim z numerem 2 (przynajmniej na początek) Jak to ugryźć ? Demontowane było wszystko także ten mechanizm wewnątrz - zastanawiam czy jest jakiś poprawny sposób zamontowania tych popychaczy ? Nabija się to na wieloklin i można w dowolnym położeniu. A jeżeli tak to jak to określić ?
Rafał


rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kadett C - wycieraczki sie zatrzymują w połowie szyby

Postautor: rafal_b » 01 września 2017, 16:20

Na drugie pytanie odpowiem sobie sam, bo udało mi się rozwiązać problem. Procedura jest następująca:
1 odpiac wycieraczki i mechanizm sterowania wycieraczkami
2 włączyć i wyłączyć wycieraczki aby silnik wycieraczek był w stanie domyślnym
3 zamontować mechanizm sterowania wycieraczek (czyli te ramiona pod deską rozdzielcza) na trzpieniu silnika w ten sposób aby blaszka z wieloklinem była skierowana w stronę drzwi kierowcy i stanowiła dokładne przedłużenie dłuższego ramiona mechanizmu. Lub inaczej aby te dwa elementy połączone przegubem były w linii.
4 zamontować ramiona wycieraczek

Ktoś zna odpowiedź na pierwsze ? Jest jakiś błąd w schematach, źle podłączyłem, czy jest uszkodzony przekaźnik ?
Rafał


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość