Kadett C - rezystor balastowy

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Kadett C - rezystor balastowy

Postautor: rafal_b » 22 grudnia 2016, 07:50

Czy ktoś wie jak wygląda i gdzie jest rezystor balastowy w kadecie ?

Porządkuje właśnie swoją wiazke i znalazłem coś co wyglądało na przeróbkę. Mianowicie dwa przewody zlutowane ze sobą czarny i przezroczysty idące z komory silnika do wnętrza. Przezroczysty to nie jest kolor przewodu stosowany w instalacji więc uznałem że to pozostałość czegoś co już nie występuje. Ale jednak teraz brakuje mi w wiązce zasilania cewki :)

Drugie pytanie: czy przy zastosowaniu wtrysku i bezstykowego aparatu z manty 20E jest potrzebny ten rezystor ? Na schematach kadetta gte rezystor wystepuje ale tam był stykowy aparat. Na schematach z manty nie widzę tego rezystora.

Trzecie: czy ktoś kojarzy czy zasilanie do cewki w mancie/rekordzie było z glównej wiązki czy z wiązki silnka/wtrysku ?
Rafał


Awatar użytkownika
Bocznica
Posty: 156
Rejestracja: 06 grudnia 2007, 14:56
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1976
Gadu-Gadu: 7943108
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Kadett C - rezystor balastowy

Postautor: Bocznica » 22 grudnia 2016, 11:44

Ten przezroczysty to właśnie przewód na cewke. Jeśli chcesz montować jakikolwiek wtrysk rezystor usuń koniecznie. Jak już to wyciąłeś to jesteś w połowie drogi, poprowadź nowy przewód na cewke i będzie grało..

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kadett C - rezystor balastowy

Postautor: rafal_b » 23 grudnia 2016, 00:08

Tak myślałem.
Rafał



Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości