Oświetlenie komory silnika (Ascona B)

Awatar użytkownika
evol_umf
Posty: 90
Rejestracja: 30 października 2011, 02:15
Marka: Opel
Silnik: 1.9 N (remontujemy 2.0)
Rok produkcji: 1975
Gadu-Gadu: 5711475
Kontaktowanie:

Oświetlenie komory silnika (Ascona B)

Postautor: evol_umf » 07 kwietnia 2013, 12:46

W kilku miejscach w sieci znalazłem informacje na temat opcjonalnego wyposażenia ascony w oświetlenie komory silnika. Na masce znalazłem dwa otwory - w jeden pasuje prostokątna lampka, którą można znaleźć w podsufitce lub bagażniku. Tuż obok jest wnęka z małym otworkiem - wygląda jak gniazdo krańcówki z otworem na mocowanie za pomocą wkręta.



Czy ktoś wie jak to powinno wyglądać? Przyglądałem się i przyglądałem, ale nie mam pojęcia o co ta krańcówka miała by pracować ani jak wyglądać, bo gniazdo jest inne niż na pozostałe krańcówki w aucie.


pSuJa
Posty: 10
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 13:13
Marka: Opel
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 1979

Re: Oświetlenie komory silnika (Ascona B)

Postautor: pSuJa » 07 kwietnia 2013, 13:28

W moim kadecie D była fabrycznie taka lampka ,podłączona jednym przewodem do instalacji świateł pozycyjnych bez wyłącznika krańcowego i świeciła zawsze po ich włączeniu. Więc może w asconie też tak było, ewentualnie szeregowo w tej wnęce obok lampki był ręczny włącznik. Mógłbyś też zamontować lampkę z włącznikiem z jakiegoś innego opla.

Awatar użytkownika
evol_umf
Posty: 90
Rejestracja: 30 października 2011, 02:15
Marka: Opel
Silnik: 1.9 N (remontujemy 2.0)
Rok produkcji: 1975
Gadu-Gadu: 5711475
Kontaktowanie:

Re: Oświetlenie komory silnika (Ascona B)

Postautor: evol_umf » 11 kwietnia 2013, 09:18

Dzięki za odpowiedź. Idąc tym tropem trochę poszukałem i przypadkiem natknąłem się na niepotwierdzone informacje, że lampka była podłączona do plusa a masa dołączana obrotowym przełącznikiem. Dodatkowy kabel "+" włączany z zapłonem był i u mnie w instalacji pod maską, ale przy jej montażu schowałem go do przedziału pasażerskiego, aby niepodłączony przypadkiem nie doprowadził do zwarcia. Jeśli znajdę odpowiedni przełącznik, to podłączę ten - w sumie przydatny - gadżet :)



Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości