włączenie ogrzewania szyby bez kluczyka - to normalne ?

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

włączenie ogrzewania szyby bez kluczyka - to normalne ?

Postautor: rafal_b » 01 lipca 2011, 12:33

Mam u siebie tak, że włącznik od nawiewu i ogrzewania tylnej szyby jest cały czas zasilany. To znaczy bez kluczyka mogę włączyć ogrzewanie. Albo inaczej - po wyłączeniu silnika obwód nie jest przerywany. Przy nie działającej żarówce kiedyś się zdziwiłem następnego dnia, że akumulator zdechł...
Z drugiej strony tej samej konsoli mam wtyk zapalniczki, który z kolei bez zapłonu nie działa.

Kompletnie bez sensu i pytanie, czy tak Adam Opel wymyślił, czy też ktoś kable pozamieniał ?
Rafał


Awatar użytkownika
marianpsyho
Posty: 321
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: włączenie ogrzewania szyby bez kluczyka - to normalne ?

Postautor: marianpsyho » 01 lipca 2011, 17:17

wszystkie urządzenia maja podłączone zasilanie funkcja wł/wył jest sterowana masą przez przekaźnik
przedni napęd jest dla dzieci i starców !!! a kobiety prawa jazdy nie powinny mieć 8)

Opel Ascona A 1,2 2d
Opel Omega Caravan 3.0 24v
Opel Senator CD 3.0 24v

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: włączenie ogrzewania szyby bez kluczyka - to normalne ?

Postautor: rafal_b » 03 lipca 2011, 11:41

tak, tak. Tylko, że jest jeszcze kwestia kiedy w obwodzie sterującym lub zasilającym może pojawić się w ogóle prąd. Innymi słowy w jakiej pozycji kluczyka można coś włączyć, a w jakiej nie. I nie spotkałem sie jeszcze z przypadkiem, kiedy bez przekręcenie kluczyka można włączyć ogrzewanie tylnej szyby. A tutaj tak mam. Po przestudiowaniu schematów wyszło mi, że to jednak tak fabryka przewidziała...
Rafał

Awatar użytkownika
marianpsyho
Posty: 321
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: włączenie ogrzewania szyby bez kluczyka - to normalne ?

Postautor: marianpsyho » 03 lipca 2011, 13:19

możliwe..... w starych autach po kluczyku często był tylko obwód zapłonu (stacyjki nie wytrzymywały)
po za tym np swiatła możesz włączyć bez kluczyka może jest kilka jeszcze podobnych obwodów
przedni napęd jest dla dzieci i starców !!! a kobiety prawa jazdy nie powinny mieć 8)

Opel Ascona A 1,2 2d
Opel Omega Caravan 3.0 24v
Opel Senator CD 3.0 24v



Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości