Problem z ogrzewaniem Rekord E

Wszystko to co nie pasuje powyżej
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 520
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 13:50
Marka: Opel
Silnik: 2.2E
Rok produkcji: 1977
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Problem z ogrzewaniem Rekord E

Postautor: Adaśko » 13 listopada 2008, 22:54

Sprawa wygląda tak:
Wymieniłem termostat, teraz ślicznie trzyma temperaturę na 2/3-3/4 skali. Pod maską aż gorąco. Jednak węże od nagrzewnicy nie są za ciepłe, na pewno nie ma porównania z wężami od chłodnicy czy też zbiorniczka wyrównawczego.
Obstawiam zapowietrzenie nagrzewnicy, bo przez chwilkę dmuchnie ciepłym powietrzem lecz szybko zostaje całe ciepło wywiane. Tylko jak to cholerstwo odpowietrzyć? Ewentualnie, może przyczyny szukać gdzieś indziej?

Silnik 2.2 bez gazu.

Pomocy, bo niedługo nie da się jeździć ze szronem i parą na szybach :roll:


Brakuje mi braku rdzy...


Awatar użytkownika
Luz
Posty: 1013
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 07:27
Marka: Opel
Silnik: 2.2 1.2 2.0N
Rok produkcji: 1978 1977 1976
Gadu-Gadu: 421817
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Luz » 14 listopada 2008, 07:45

Jeżeli masz możliwość to podłącz do nagrzewnicy wąż z wodą pod ciśnieniem i przepłucz ją, kiedyś mocno o tym pisali na opelklubie, szczególnie koledzy w Senatorach mieli te problemy, nie wykluczone, że w Reksiu też się zamula szlamem, w końcu pare lat już ma.

Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 520
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 13:50
Marka: Opel
Silnik: 2.2E
Rok produkcji: 1977
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Postautor: Adaśko » 14 listopada 2008, 17:59

Problem rozwiązany. Przyczyna- zamulona nagrzewnica.
Wyjąłem, przepłukałem pod ciśnieniem wężem, później kilka razy pod gorącą wodą pod kranem, następnie 3 razy wnętrze nagrzewnicy zostało potraktowane gorącym roztworem sody kaustycznej, ostatni raz stało sobie tak 20min. Wypłukane resztki smrodów, znów pod węża i składanie.
Efekt- grzeje jak oszalały!!
Dzięki za pomoc.


Brakuje mi braku rdzy...



Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości