wtrysk w kadecie - mocowanie liniki gazu

Wszystko to co nie pasuje powyżej
rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

wtrysk w kadecie - mocowanie liniki gazu

Postautor: rafal_b » 05 kwietnia 2018, 19:53

Cześć

Założyłem oryginalne mocowanie linki gazu do Kadetta z wtryskiem. Ale jedna rzecz mi nie pasuje. W wersji gaźnikowej przy mocowaniu linki gazu w komorze silnika była sprężynka odpowiadająca za powrót pedału gazu do pozycji spoczynkowej. W wersji mocowania pod wtrysk - nie bardzo jest gdzie przyczepić tą sprężynkę. Na zdjęciach co udało mi się obejrzeć - także jej nie ma. Nie było jej wcale ? Była w innym miejscu ? Ktoś się orientuje ?
Rafał


Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: wtrysk w kadecie - mocowanie liniki gazu

Postautor: junioross » 05 kwietnia 2018, 21:45

Może zapożyczyli rozwiązanie np z manty gdzie sprężyna jest częścią mocowania pedału.

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: wtrysk w kadecie - mocowanie liniki gazu

Postautor: rafal_b » 07 kwietnia 2018, 14:34

Hmm... pedał pozostaje ten sam. Przynajmniej Nie mam innego. Bez sprężyny, na samej sprezynie przepustnicy zdaje się też działać, ale nie wiem czy to wystarcza i np. na wybojach nie bedzie mi sie samoczynnie otwierała ;) rozumiem że w Mancie była dodatkowa sprężyna w środku przy mocowaniu pedału gazu, tak ?
Rafał

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: wtrysk w kadecie - mocowanie liniki gazu

Postautor: junioross » 07 kwietnia 2018, 23:15

Podejrzewam, że mogło być to rozwiązane w ten sposób. Chociaż są to tylko moje przypuszczenia bo nigdy na oczy tego nie widziałem.



Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości