Nagłośnienie Kadetta

Wszystko to co nie pasuje powyżej
Awatar użytkownika
skwarek
Posty: 96
Rejestracja: 13 marca 2008, 20:59
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: skwarek » 08 grudnia 2008, 17:44

jak dla mnie to takie umiejscowienie odpada. Przy wsiadaniu i wysiadaniu będą dostawać z buta szczególnie od pasażerów. Nie wiem jak w Kadecie ale jeśli jest tak jak w Mancie to dałbym 3 z przodu tj jeden na środku konsoli jak w oryginale i dwa podwieszane po bokach pod deską.
Plus ze nie będzie ich widać a nagłośnienie byłoby ok.
Napewno boczków drzwi bym nie poświęcił.
chyba, że ktoś ma lepszy patent mało inwazyjny


Petercali
Posty: 175
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 22:00
Marka: Opel
Silnik: c20xe
Rok produkcji: 1977
Gadu-Gadu: 7000001
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postautor: Petercali » 22 stycznia 2009, 22:06

u mnie tak wyszło :-D




Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: junioross » 22 stycznia 2009, 23:20

Mi się podoba to rozwiązanie bo jest bezinwazyjne i wykonane estetycznie i sam mam zamiar coś takiego zrobić tylko ze mniejsze.
Dość istotna kwestia - jak się z tym jeździ, czy nie masz problemów związanych z brakiem miejsca na nogi.
No i jeszcze pytanko dotyczące sensowności wykonania takiej zabudowy - jak efekty dźwiękowe, montowałeś jeszcze gdzieś tweetery??

Petercali
Posty: 175
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 22:00
Marka: Opel
Silnik: c20xe
Rok produkcji: 1977
Gadu-Gadu: 7000001
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postautor: Petercali » 23 stycznia 2009, 00:08

Miejsca na nogi jak dla mnie jest na styk,tak sobie dobrałem szerokośc w dolnej czesci zeby mi sie but miescił,ale mozna było zrobić troche mniejsze wtedy mysle ze lepiej by sie komponowało i nie było by juz zadnych problemów z jazdą,mi sie jezdzi dobrze chociaz wymagało to malych zmian nawyków;)
Co do odsłuchu wg jest bardzo fajnie,tylna sciana jest rowniez wykonana z mat i zywicy połączona szczelnie w całosc z przednim panelem ,jest tylko mały otwór w miejscu otworów konstrukcyjnego ktory znajdował sie własnie za tymi tekturowymi maskownicami zeby poprawić troche litarz.Sama obudowa wyszła ok 5litrów i mysle ze to minimum pod głosniki 16.
Tweterki umiesciłem w rogu deski rozdzielczej przy samym słupku,nie miałem pomysłu zeby je zabudowac,w kadeciku nie ma za bardzo jak pasowały co prawda wielkoscią w otwory nawiewów ale nie chciałem z nich rezygnować :lol:
manta a poszukiwana:)

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: junioross » 23 stycznia 2009, 00:46

Ja planuje podobną konstrukcję tylko nie tak "pancerną" jak Twoja. Mam zamiar wykonać podobną puchę z żywicy i maty szklanej (oczywiście wygłuszenie tez tam się znajdzie) na głośniku nie większym niż 13cm, zamocowanym w ten skosób aby membrana była skierowana pod katem w górę, a nie równolegle do podłogi. Zastanawiam się tez nad zamocowaniem obok woofera wysokotonówek bo nie chce żeby były widoczne, a jedyne miejsce które przychodzi mi do głowy to miejsce na oryginalny głośnik ale jeszcze zobaczę jak to wyjdzie. U mnie jeszcze daleka droga do słuchania muzyki w aucie

Awatar użytkownika
skwarek
Posty: 96
Rejestracja: 13 marca 2008, 20:59
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: skwarek » 23 stycznia 2009, 16:20

Petercali bardzo fajnie rozwiązałeś nagłośnienie !! fajnie ze boczki drzwi się uchowały. Tak jak mówi junioross pasowałoby głośniki zamontować pod kątem ale pierwsze koty za płty :)
miejsca myślę jest wystarczająco na takie rozwiązanie, choć mój niezdarny brat rozwalił z buta wsuwkę na skrobaczkę od strony pasażera na tym boczku.
Też mam zamiar audio doprowadzić do porządku, głośniki na tylnej półce miałem zamontowane praktycznie na sztywno i membrany od naszych dróg i zawieszenia się rozpadły. Nie badałem tematu doglębnie ale chyba można je jakoś zamantować żeby miały pewien skok czy wytłumienie ??

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: junioross » 23 stycznia 2009, 19:01


Awatar użytkownika
skwarek
Posty: 96
Rejestracja: 13 marca 2008, 20:59
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: skwarek » 23 stycznia 2009, 23:11




Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości