Sprężyny -40mm z tyłu wypadają z mocowania

Wszystko to co nie pasuje powyżej
rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Sprężyny -40mm z tyłu wypadają z mocowania

Postautor: rafal_b » 30 maja 2010, 13:18

Jestem w trakcie składania zawieszenia. Jeszcze nie skończyłem, ale coś niepokojącego się stało. Założony most od Ascony A. Mocowanie przedłużenia mostu do podłogi zrobione i przymocowane. wahacze półwleczone przymocowane, panhard przymocowany, choć jeszcze nie skrócony, przymocowane amorki, założone sprężyny -40mm. Wał jeszcze nie założony. Tylnego stabilizatora póki co brak (ale przecież nie zawsze był). Ale dziwna rzecz, bo jak się podniesie auto to most na tym na czym się trzyma zjeżdża tak nisko względem podłogi, że sprężyny wypadają z górnego łożyska /mocowania.

Nie sądzę żeby tak miało być. Ale nie wiem gdzie jest błąd. Ktoś się z tym spotkał, lub wie o co może chodzić ? Ludzie -8cm sprężyny wkładają, więc to musi jakoś działać. Gdzie jest błąd ?
Rafał


Awatar użytkownika
Bykownik
Posty: 245
Rejestracja: 15 stycznia 2009, 16:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postautor: Bykownik » 30 maja 2010, 13:35

A nie masz czasem za długich amorków?

Awatar użytkownika
Melins
Posty: 765
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 13:31
Lokalizacja: Żagań[Sagan]
Kontaktowanie:

Postautor: Melins » 30 maja 2010, 15:23

amorki mas zdo seri i -40 trza zółte koniki :P i problem zniknie!
Kadetta B Coupe Rallye 1.1 SR!

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rafal_b » 30 maja 2010, 21:07

Mam cały zestaw firmy SPAX zamontowany. Mam szczerą nadzieję, że producent jednak przemyślał te kwestie...

Chodzi o długość amortyzatora (złożonego), czy o jego skok (czy inaczej długość rozłożonego) ? Może ktoś zmierzyć długość Koni ?

Może być jakaś inna przyczyna ?
Rafał

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rafal_b » 31 maja 2010, 14:14

Rafał



Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości