Felgi stalowe tzw. koniczynki, krzyże

Wszystko to co nie pasuje powyżej
ed
Posty: 14
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 11:58
Lokalizacja: wawa

Felgi stalowe tzw. koniczynki, krzyże

Postautor: ed » 02 marca 2009, 14:23

Witam, mam takie dziwaczne pytanie. Jak poprawnie odnowić felgę?

1- malować proszkowo całą felgę na czarno a potem już natryskowo rant i krzyż na srebrno ?
2- malować proszkowo całą felgę na srebrno a potem już natryskowo koniczynę na czarno ?
... pytanie trochę w stylu czy zebra jest biała w czarne paski czy czarna w białe...

Ciekawe jak felgi były malowane w oryginale, fabrycznie?

Za renowacją według pkt. 1, wydaje mi się, przemawiają względy praktyczne. W razie przytarcia rantu wystarczy go podmalować natryskowo tym samym srebrnym lakierem, którym malowaliśmy front felgi. W przypadku malowania jak w pkt. 2 mamy już problem z zaprawką na proszku i z doborem odpowiedniego odcienia lakieru...


Awatar użytkownika
michal_skc
Posty: 43
Rejestracja: 16 października 2007, 19:34
Marka: Opel
Silnik: 1.2N
Rok produkcji: 1974
Gadu-Gadu: 1391267
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Postautor: michal_skc » 02 marca 2009, 16:16

hmm mi się wydaje że należy zacząć od wypiaskowania felg,

a co do malowania to pomalował bym całą felg proszkowo na srebrno.. a następnie pomalował na czarno tam gdzie trzeba takie moje zdanie

Czaki
Posty: 509
Rejestracja: 07 stycznia 2008, 20:13
Lokalizacja: poznań

Postautor: Czaki » 02 marca 2009, 18:20

hhhmmm... no ja powiem jak ja zrobiłem.najpierw oczewiscie do piaskowania poszaly .nie malowalem proszkowo poniewaz mi to odradzil sam lakiernik. a dlatego ze jak powiedzial malowanie proszkowe jest bardzo twarde i za kazdym razem przy zmianie opon farba odprysnie. pomalowalem wiec na czarno cale uzywajac czarnero podkaldu i puzniej farby nawierzchniowej. zastosowalem taka kolejnosc bo znalazlem jedna felge malowana orginalnie chyba o od tylu byla czarna... jak narazie po 2 latach jezdzenia w zimie i nie tylko wszystko jest ok 8)



Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości