Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
LuckyMax0
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:17
Marka: Opel
Silnik: 1.2
Rok produkcji: 1978

Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: LuckyMax0 » 10 maja 2017, 21:30

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na tym forum ale za pewne nie ostatni. Przechodząc do rzeczy,

Od dawna wraz z tatą planujemy wyremontować starego Opla. Karoseria jest cała do wymiany, od dłuższego czasu szukamy na zagranicznych aukcjach, ale jak na razie nie znaleźliśmy niczego co by nas satysfaskcjonowało, natomiast pojawiło się pytanie, czy podwozie Kadetta C Limo jest kompatybilne z nadwoziem Coupe. Ktoś wie czy są jakieś różnice w podwoziu i czy da się je zamontować?


Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: junioross » 10 maja 2017, 21:57

Jest kompatybilne ale moim zdaniem to co Wam chodzi po głowie to gra nie warta świeczki.

Z perspektywy czasu i ze zdobytym doświadczeniem pewnie większość z osób, które odbudowały auta doszedłem do wniosku, że taniej i lepiej jest kupić dobrą, kompletną i bogatą w detale bazę za 3 czy 4 tysiące euro niż trupa z pod krzaka za 3000zł.
Największy koszt to blacharka i lakier bo jeśli ma to być zrobione dobrze to trzeba na to wydać kilkanaście tysięcy złotych. Niestety to bardzo pracochłonny etap, a roboczogodzina przy odbudowie opla będzie kosztować tyle samo co roboczogodzina przy odbudowie porsche czy mercedesa. Zrobienie blacharki to tygodnie, a raczej nikt nie będzie robił tego za 200zł dniówki bo pracując przy współczesnych autach zarobi kilka razy więcej. Ta sama sytuacja dotyczy lakierowania.
Nie mówię już o chromowaniu zderzaków (2000-2500zł) czy tapicerce (od 1000zł w górę).
Remont generalny silnika CIH (pierścienie, panewki, uszczelki, ślizgi, łańcuch, podstawowa obróbka) to już ze 3000zł.
Tak czy inaczej to nie oszczędzaj na bazie do remontu to w ogólnym rozrachunku wyjdzie najtaniej i będziesz miał sensowny egzemplarz, a nie taki ze zbieraniny różnych części.

LuckyMax0
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:17
Marka: Opel
Silnik: 1.2
Rok produkcji: 1978

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: LuckyMax0 » 10 maja 2017, 22:29

Dziękuje za odpowiedź. Mamy nadzieję znaleźć karoserie w dobrym stanie, ale nie wykluczamy kupienie czegoś więcej jeśli będzie to warte zakupu. Może masz jakieś sprawdzone miejsca gdzie można szukać części, takich jak chociażby karoseria?

Awatar użytkownika
baro
Posty: 556
Rejestracja: 13 listopada 2012, 22:24
Marka: opel
Silnik: 2,0 cih
Rok produkcji: 1981
Gadu-Gadu: 59128

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: baro » 10 maja 2017, 22:36

a że tak zapytam wy macie jakiegoś kadetta?? czy narazie szukacie ??? macie coś?

LuckyMax0
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:17
Marka: Opel
Silnik: 1.2
Rok produkcji: 1978

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: LuckyMax0 » 10 maja 2017, 22:52

Mamy Kadetta C Limo 1.2 :D. Tata upiera się żeby to było nadal Limo, ja delikatnie sugeruje coupe, co nie zmienia faktu że nie możemy znaleźć żadnej zadowalającej karoserii, a ta co mamy to raczej do niczego się nie nadaje :(

Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 520
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 13:50
Marka: Opel
Silnik: 2.2E
Rok produkcji: 1977
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: Adaśko » 10 maja 2017, 23:24

Pokaż tego ziepa, zobaczymy czy jest aż tak strasznie.


Brakuje mi braku rdzy...

LuckyMax0
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:17
Marka: Opel
Silnik: 1.2
Rok produkcji: 1978

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: LuckyMax0 » 11 maja 2017, 00:04

Jak będę koło niego to zrobie parę aktualnych zdjęć, bo teraz nawet znaleźć nie mogę żadnych :(

Awatar użytkownika
baro
Posty: 556
Rejestracja: 13 listopada 2012, 22:24
Marka: opel
Silnik: 2,0 cih
Rok produkcji: 1981
Gadu-Gadu: 59128

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: baro » 11 maja 2017, 21:36

to wrzuć jeździ to? jaki region polski? napisz o nim coś wiecej w polsce zdrowej budy tanio nie znajdziecie, chyba ze toś zrobił blache urodziło mu się dziecko i buduje jeszcze dom :P albo pożucił projekt wyjechał za granice i szybko musi garaż opuscić to wtedy kupicie w dobrej cenie. Ale tak to ciężko rynek zmonopolizowało parę osób i trzyma cenę szukajcie w niemczech. kwestia ile macie do wydania kolega Qubass coś w coupe ostatnio za 5tysi wystawiał

zielus
Posty: 508
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 16:22
Marka: Opel
Silnik: c30NE/1,2s/c20xe/c18xe
Rok produkcji: 1979/1976/1992/1993
Gadu-Gadu: 8719205
Lokalizacja: Orchowo/Poznań

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: zielus » 13 maja 2017, 18:15

Myślę, że juniorss wyczerpał temat... Naprawdę warto jest poszukać zdrowe i kompletne auto. Zarówno odbudowa jak i zakup brakujących detali w przyzwoitym stanie jest bardzo kosztowna i czasochłonna. A całość przekroczy zadbany egzemplarz z DDRu nawet dwukrotnie....
Żyje się po to żeby jeździć...Jeździ się po to aby żyć...

Czaki
Posty: 509
Rejestracja: 07 stycznia 2008, 20:13
Lokalizacja: poznań

Re: Kompatybilność Kadett C Limo a Coupe

Postautor: Czaki » 16 maja 2017, 12:13

Nic dodać , nic ująć. Ja babram się co prawda w odbudowę ale tylko dlatego że kiedyś egzemplarze bazowe kupiłem za śmieszną cenę , co dziś jest nie realne .Noi blacharkę ogarniam własnoręcznie .
Ale gdybym startował od zera szukał bym za granicą tak jak koledzy radzą. No chyba że auto które macie ma jakąś kolosalną wartość sentymentalną czy też historię (np. kupione w pewexie przez ojca, wujka czy dziadka) .Jestem taką motywację w stanie zrozumieć .Do dziś mam limo kupione 18 lat temu, jako moje pierwsze auto. Wiem że kadeta c limo mogę kupić w lepszym stanie niż ten mój ale chcę właśnie tego bo dużo dla nie znaczy.



Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość