Sodowanie / piaskowanie

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
ciotkins
Posty: 40
Rejestracja: 13 września 2015, 15:42
Marka: Opel Manta
Silnik: 1.9
Rok produkcji: 1972
Lokalizacja: Frankfurt

Sodowanie / piaskowanie

Postautor: ciotkins » 03 kwietnia 2017, 11:08

Witam. Szukam miejsca gdzie moge moja Mante wypiaskowac lub oddac do sodowania. Auto stoi obecnie w okolicach Walbrzycha. Prosze o jakies kontakty. Dzieki


ciotkins
Posty: 40
Rejestracja: 13 września 2015, 15:42
Marka: Opel Manta
Silnik: 1.9
Rok produkcji: 1972
Lokalizacja: Frankfurt

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: ciotkins » 06 kwietnia 2017, 20:03

Jak widac w temacie szukam miejsca, gdzie oddam swoja Mante. Zastanawiam sie miedzy sodowaniem, a piaskowaniem. I tu wlasnie z racji, ze to moje pierwsze stare auto nie wiem jak do sprawy podejsc, bo za piaskowanie ludzie wolaja roznie od 1500 przez 2500 nawet i wiecej. Znowu za sodowanie uslaszalem ceny nawet 6000 zl. Pan, ktory taka cene podal twierdzi, ze piaskowanie NA PEWNO pofaluje mi karoserie, ale przeciez widze na forach nie jedno auto bylo piaskowane.

Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: Qbasslodz » 07 kwietnia 2017, 03:14

Ja toczę batalię w sądzie o zniszczenie karoserii commo a coupe po piaskowaniu .Pozew na 10tysięcy i długie miesiące postoju .Prace zablokowane nie wspominając o nerwach.
Przemyśl dobrze, zapoznaj się z opiniami innych , ja nie dość że wybrałem firme z najlepszymi rekomendacjami i byłem przy całym procesie obecny osobiście to i tak nic nie dało.Jednak piaskowanie to nadal sztuka która nie wszyscy potrafią.
Piszę ku przestrodze.

Czaki
Posty: 509
Rejestracja: 07 stycznia 2008, 20:13
Lokalizacja: poznań

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: Czaki » 07 kwietnia 2017, 22:39

No to mi się widać udało.Mało że zapłaciłem niewiele to jeszcze dobrze wykonana robota.Z tym że zaznaczyć trzeba że nie piaskowałem w 100% całej budy.Poszycia poszły pod piach tylko w miejscach wykonywanych wcześniej prac i prac zaplanowanych czyli korozji i podejrzanych miejsc. Mogłem sobie na to pozwolić bo miałem bude w oryginalnym lakierze bez szpachli także wszystko było elegancko widać.

szymi
Posty: 98
Rejestracja: 23 marca 2013, 16:26
Marka: OPEL
Silnik: 2.0 8v
Rok produkcji: 1991

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: szymi » 07 kwietnia 2017, 23:56

Plaskich powierzchni w ogóle nie ma sensu piaskowac ,tam sprawę załatwia się chemią i szlifowaniem ,a wszystkie felce ,komore i podłogę trzeba oczyścić z mastyk i śmiało piaskowac ,na to podkład umożliwiający spawanie położony od razu w piaskarni i do przodu,w Łodzi są dobrzy spece od piaskowania.

Awatar użytkownika
andyace
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwietnia 2013, 00:12
Marka: Opel
Silnik: 2.0E
Rok produkcji: 1970

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: andyace » 06 czerwca 2019, 11:19

Czy takim zestawem oczyszczę karoserię czy tylko paznokcie?

https://allegro.pl/oferta/piaskarka-sod ... 7657284497

Awatar użytkownika
pawzg
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2017, 15:48
Marka: Opel
Silnik: 3.0
Rok produkcji: 86
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sodowanie / piaskowanie

Postautor: pawzg » 06 czerwca 2019, 14:05

Ja piaskowałem ostatnio w monzie podobnym zestawem małe ogniska i dwa wieksze. Działa to ale warunek taki : dobra sprężarka i dobry suchy drobny piasek. Cisnienie od 4-8Bar (w butli piaskarki) to piaskuje spoko. Ja miałem dwie małe garażowe( 60L) sprężarki starczało na moje potrzeby z małymi przerwami. Raz wsypałem ponad pół butli piachu to przytykało sie i nie leciało. Najoptymalniej jedno wiadro piachu i piaskujesz. Zużycie :) poł wiadra na cały dół drzwi . Ale ja miałem słabe sprezarki wiec dawałem wiecej piachu na wąż dlatego takie zuzycie. Tyle z grubsza
Monza GSE



Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość