[Kadett] blenda na tylnym pasie - uszczelki świateł

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

[Kadett] blenda na tylnym pasie - uszczelki świateł

Postautor: rafal_b » 29 marca 2016, 21:29

W opcji gdzie jest czarna blenda z tyłu, uszczelki świateł dociskają do blendy a nie do karoserii. Pytanie czy pomiędzy blendą a karoserią powinna być druga uszczelka ? W innym przypadku wydaje się że woda będzie wpływała pomiędzy blendę, a karoserię i przez otwór na lampy do bagażnika. Z kolei aż dwie uszczelki w tym miejscu wygląda jak lekka przesada. Ktoś pamięta jak to było ? Jaka uszczelka - korkowa, gumowa, papierowa ?
Rafał


tomas
Posty: 75
Rejestracja: 04 października 2007, 18:20
Marka: opel kadett c limo 1200s
Silnik: 1200s
Rok produkcji: 1977
Lokalizacja: wrocław

Re: [Kadett] blenda na tylnym pasie - uszczelki świateł

Postautor: tomas » 30 marca 2016, 16:55

Ja rozwiązałem ten problem masą terosona trwale plastyczną przeznaczoną do uszczelniania uszczelek szyb , położyłem wałek na około otworów na lampy docisnąłem do nadwozia i przykręciłem lampy , polałem wodą i nie ciekło , uwaga środek mocno brudzący !!!

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kadett] blenda na tylnym pasie - uszczelki świateł

Postautor: rafal_b » 03 kwietnia 2016, 00:08

W praktyce okazało się że otwór w blendzie jest szerszy niż otwór na lampy ale nie szerszy niż same lampy. Teoretycznie wiec uszczelka lamp powinna zarówno docisnąć blendę jak i uszczelnić otwór. Nie trzeba stosować żadnych dodatkowych uszczelek między blachę a karoserię. Zobaczymy czy w praktyce po demontażu i wyczyszczeniu wszystkiego będzie tak samo szczelne jak wcześniej...
Rafał



Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość