Kilka pytań o blacharkę i lakier...

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 88
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:03
Marka: Opel, Volkswagen
Silnik: 1,8S; 2,0; 1,6
Rok produkcji: 1986; 1977; 1979
Gadu-Gadu: 2939388
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań o blacharkę i lakier...

Postautor: piszu » 07 czerwca 2014, 17:59

Cześć,
jeśli śledzicie dział Projekty i zaglądacie do Rekordów, to wiecie, że skorupa od mojego Rexa D jest na ukończeniu :-)

Mam jednak kilka pytań ogólnych, bo co do paru rzeczy, które mówi mi mój blacharz mam wątpliwości:

1. Jeżeli blacharka jest zrobiona, był piasek, szpachla i poszedł podkład, ile samochód może najdłużej stać w podkładzie? Prawdą jest, że im dłuzej stoi tym bardziej mu szkodzi i czy kwestia różnicy 1 czy 3 miesiące może mieć znacenie?

2. Ile powinno kosztować lakierowanie całego, przygotowanego do lakieru samochodu? Ile litrów może pójść na coś wielkości Rekorda D?
Chodzi o lakier totalny, z zewnątrz, od środka, wnętrza drzwi, itd itd.

3. Radzicie położyć na spód baranka? Mój blacharz mi powiedział, żeby położyć baranka, potem wygładzić go i położyć na niego lakier, to doły będą zabezpieczone a nie będzie to źle wyglądać. Kompletnie nie umiem sobie tego wyobrazić, dlatego nie wiem co robić.

Zdrówko :-)
Archeologia - Never stop exploring!


szymi
Posty: 98
Rejestracja: 23 marca 2013, 16:26
Marka: OPEL
Silnik: 2.0 8v
Rok produkcji: 1991

Re: Kilka pytań o blacharkę i lakier...

Postautor: szymi » 09 czerwca 2014, 17:47

AD. 1 Jeżeli był to podkład reaktywny a następnie jakiś akryl to w suchym pomieszczeniu może stać i 100lat, nic mu się nie stanie, ważne żeby nie dostawała sie wilgoć do profili zamkniętych .
AD.2 Wszystko zależy od poziomu zakładu i efektu końcowego , lakierowanie w komorze zaczyna się od 6 000 zł
AD.3 Tani baranek bolla czy inne świństwo stwardnieje , odpadnie,wpuści pod siebie wilgoć i doprowadzi do korozji , najlepiej połóż to co kładła fabryka czyli elastyczną gumę natryskową, produkuję ja np firma APP .


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości