[Kadett C] Kierunkowskazy, czy pasują od innych modeli?

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
Awatar użytkownika
Bulbina
Posty: 12
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 23:16
Marka: Opel
Silnik: 1,2
Rok produkcji: 1978
Lokalizacja: Żagań

[Kadett C] Kierunkowskazy, czy pasują od innych modeli?

Postautor: Bulbina » 28 stycznia 2012, 21:44

Witam, jestem nowa na forum zatem serdecznie wszystkich witam :)

Właśnie zaczęłam, a w sumie bardziej zaczęliśmy, operację renowacji niedawno nabytego Opla Kadetta C. Podejrzewam, że w najbliższym czasie często poproszę o pomoc na forum, a z czasem może sama będę mogła komuś doradzić :)

W tym wątku chciałam zapytać czy ktoś może się orientuje czy do Kedetta C Limo pasują kierunkowskazy z jakichś innych modeli Opla. Chcę wstawić białe i w sumie jak by pasowały od czegoś innego było by łatwiej.


Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: junioross » 28 stycznia 2012, 22:28

to zależy czy masz C1 czy C2

Jeśli C1 to są takie same jak w mancie/asconie A i we wczesnej mancie B. Ale jeśli chodzi o dostępność części to chyba najbardziej popularne (łatwiejsze w zakupie) są właśnie części z kadetta C.
Jeśli chodzi o C2 to chyba jednak z żadnego innego modeli nie pasują.
Swoją drogą to już wszystko w aucie dopracowane, że pierwsze posty zaczynamy od wymiany świateł na te "tuningowe"?

Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: Qbasslodz » 28 stycznia 2012, 22:50

Proponuję kolego Junioross zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać , to jako bardziej <wydawało by się > doświadczony forumowicz musisz podszkolić się w temacie kierunkowskazów zwłaszcza w modelu c1.Brak Twojej wiedzy dotyczy zbieżności a właściwie to rozbieżności w stosowaniu tych kierunkowskazów w asconie a.Dla Twojej wiadomości drogi kolego , Opel Ascona A miał kierunkowskazy wystepujące TYLKO w tym modelu I nie mający nic wspólnego w tym względzie z mantą A, kadettem c1 czy tez jakimkolwiek innym oplem.

Tak na marginesie to nie ma nic złego uważam osobiście w stosowaniu białych kierunkowskazów w kadecie C , tym bardziej jeżeli sa produkowane z wyraźną dedykacją do tego modelu.Koszt nowych takich kierunkowskazów to około 250zł w przeliczeniu z Euro.Oczywiście kierunki są sprzedawane w kompletach czyli szkło , oprawka i uszczelki.Kolega Luz lub Forest kupowali do swoich kadettów c2 takowe.Nie były to zupełnie białe tylko te dymione.Białe sa ciężej dostępne <mowa o c2 , jak również do c1.Musisz śledzić ebay de , tam najszybciej je znajdziesz.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: junioross » 28 stycznia 2012, 23:23


Awatar użytkownika
Bocznica
Posty: 156
Rejestracja: 06 grudnia 2007, 14:56
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1976
Gadu-Gadu: 7943108
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: Bocznica » 28 stycznia 2012, 23:36

Junior źle trafiłeś,Kubuś z Ascony a pisze przewód doktorski,strach pomyśleć kto zasiada w komisji;)

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: junioross » 28 stycznia 2012, 23:39


Awatar użytkownika
Bulbina
Posty: 12
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 23:16
Marka: Opel
Silnik: 1,2
Rok produkcji: 1978
Lokalizacja: Żagań

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: Bulbina » 29 stycznia 2012, 20:53

nie spodziewałam się tak szybkiego odzewu :)
wielkie dzięki za informacje, namierzyłam już na niemieckim e-bay'u komplet białych i chyba je wezme póki są

Auto na razie jest w stadium ścierania starej farby i wypełniania ubytków, ale powoli zbieram części :mrgreen:
nie będzie to żaden mega tuning, auto będzie czarne, a białe kierunki po prostu wizualnie dużo bardziej pasują,
Nie omieszkam wrzucić jakiejś fotki kiedy autko będzie już gotowe :)

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: junioross » 29 stycznia 2012, 21:34


Awatar użytkownika
Bulbina
Posty: 12
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 23:16
Marka: Opel
Silnik: 1,2
Rok produkcji: 1978
Lokalizacja: Żagań

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: Bulbina » 01 lutego 2012, 00:06

Na razie nie ma większych problemów technicznych z pracami nad autem, jak będą wątpliwości i potrzebna pomoc, będę pytać, a poza tym na pewno pochwale się na koniec jak to wyglądało, bo teraz troche mało mam czasu.
Głównym "Mistrzem Ceremonii" jest wg mnie najbardziej odpowiedni człowiek jaki mógł się trafić, także nie mam obaw :mrgreen: Największy "problem" (nie taki znowu straszny) to kilka części, ale z tego co się zdążyłam zorientować, nie ma biedy :) ogólnie to nie mogę się doczekać efektu końcowego, na dniach zacznę szyć tapicerkę i mam nadzieje, że jakoś mi pójdzie, bo troche już szyłam. Może jest ktoś, kto szył sobie sam i ma jakieś przydatne spostrzeżenia ?
:-D

Awatar użytkownika
waldziu
Posty: 56
Rejestracja: 11 lipca 2011, 23:49
Marka: Opel
Silnik: 1,2S
Rok produkcji: 1978
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Zdolnego Śląska

Re: Kierunkowskazy- które pasują do Opla Kadetta C ?

Postautor: waldziu » 13 czerwca 2012, 22:35

Ciekawi mnie ta tapicerka. No i cala reszta, jak wyszło?
Kto jedzie w kadecie, ten pierwszy na mecie..



Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości