poszukuję informacji n/t zamków drzwi itd

elementy takie jak zderzaki, lusterka, lampy itp
krzysiek8903
Posty: 24
Rejestracja: 11 marca 2008, 22:00
Lokalizacja: Koluszki

poszukuję informacji n/t zamków drzwi itd

Postautor: krzysiek8903 » 04 czerwca 2011, 13:25

Witam, ostatnio trochę zapuściłem się w temacie mojego Opelka, sam nie wiem: szkoła, trochę pracy, mniejsza o to. Ważne, że stoi w suchutkim garażu i nie mam zamiaru go sprzedawać;) To tematem wstępu.
Abym spokojnie mógł nim jeździć i zostawić go na parkingu bez obaw, potrzebuję kompletu sprawnych zamków. W tym momencie mam pęk kluczyków z czego każdy otwiera coś innego;) a bagażnika nie otwiera nic... Zapewne ktoś już przerabiał temat wymiany zamków (albo samych wkładek) Moje pytanie: da się z czegoś podpasować, z czegoś bardziej dostępnego, tak, żebym mógł mieć jeden kluczyk? A może ma ktoś na sprzedaż taki komplet?

Pozdrawiam Krzysiek


Awatar użytkownika
moćk
Posty: 714
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:18
Marka: Opel
Silnik: 3.0 V6
Rok produkcji: 1979
Lokalizacja: Płock

Re: poszukuję informacji n/t zamków drzwi itd

Postautor: moćk » 04 czerwca 2011, 15:39

Znajdź speca od zamków, daj mu wszystkie zamki które masz w Oplu i popros, żeby dopasowal wkładki, tak oby pasowały do 1 kluczyka.
Nie zawsze udaje sie to zrobi, zależy to od podluznych naciec na kluczykach, ale moze akurat bedziesz mial szczescie i sie uda.
Ja musialem wymienic 1 zamek w Asconie i gosc mi go dopasowal do fabrycznego kluczyka

krzysiek8903
Posty: 24
Rejestracja: 11 marca 2008, 22:00
Lokalizacja: Koluszki

Re: poszukuję informacji n/t zamków drzwi itd

Postautor: krzysiek8903 » 04 czerwca 2011, 16:36

Jeśli zależy od podłużnych nacięć na kluczyku to jest nadzieja. Dziękuje za radę

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: poszukuję informacji n/t zamków drzwi itd

Postautor: Kowal » 05 czerwca 2011, 08:38

Miałem podobny problem u siebie...bagażnik otwierał mi się z drugiego klucza co mi trochę przeszkadzało. Można zrobić to samemu. Wyciągasz zamek, zdejmujesz zabezpieczenie z tyłu i wysuwasz wkładkę (trzeba uważać, żeby nie wystrzeliły zapadki. Następnie wkładasz kluczyk i widzisz jak się układają zapadki. To co można to zamieniasz miejscami, w reszcie dopiłowujesz okienka...i gotowe ;)



Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości