uszczelniacz ohv

Awatar użytkownika
zalich
Posty: 118
Rejestracja: 25 listopada 2007, 23:41
Lokalizacja: kamien pomorski

uszczelniacz ohv

Postautor: zalich » 04 maja 2011, 22:50

witam,
mam pytanie podczas wymiany uszczelnień silnika 1,2 s OHV,natrafiłem na dość nie typowy uszczelniacz na pokrywie rozrządu jakby sprasowany filc osadzony w pokrywie dodatkowo jest tam taki dziwny tależyk i na wałku wybrany jakby ślimak,domyślam się że to poprawia odprowadzenie oleju,pytanie,jak to zastąpić na nowszy system coś z corsy 1,2ohv?czy zostawić starszy system,wolałbym żeby mi się tam nic nie pociło...pozdr.


Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: uszczelniacz ohv

Postautor: Qbasslodz » 04 maja 2011, 23:21

jezeli to kółko z filcu nie jest poszrpane,czy scisnięte od temperatury to ja bym to zostawił.Jezeli potrzebujesz mogę zerknąć na silniki.Mam jeszcze kilkanascie ohv więc na pewno gdzies bedzie :)

Awatar użytkownika
wacky
Posty: 104
Rejestracja: 28 października 2008, 11:02
Marka: Opel
Silnik: 1,1N
Rok produkcji: 1970
Gadu-Gadu: 4029895
Lokalizacja: Mikstat

Re: uszczelniacz ohv

Postautor: wacky » 22 lipca 2011, 19:40

odgrzeje kotleta ;)
może się komuś przyda.

to uszczelnienie to tzw sznur łojowy - w przekroju jest kwadratem.
dostępny na centymetry w sklepach z uszczelnieniami technicznymi/ wężami do hydrauliki itp

koniecznie koło pasowe musi posiadać tzw odrzut oleju - a'la gwint odrzucający olej.
nowsze OHVki mogły mieć koła pasowe bez tego odrzutu oleju - a uszczelnienie pod kołem pasowym realizowane było przez siemmering

Awatar użytkownika
zalich
Posty: 118
Rejestracja: 25 listopada 2007, 23:41
Lokalizacja: kamien pomorski

Re: uszczelniacz ohv

Postautor: zalich » 28 lipca 2011, 12:55

własnie szukałem tego rozwiązania nowszego typu,ale powiem że stary system przejechał 800 km do skoja i z powrotem i nawet się nie zapocił,nie będe w niego wnikalł jest ok,te sznury łojowe to spotkałem do tej pory w hydroforach...



Wróć do „Silniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości