jakie są różnice pomiędzy 1.9S i 1.9E ?

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

jakie są różnice pomiędzy 1.9S i 1.9E ?

Postautor: rafal_b » 06 listopada 2009, 09:34

Pytanie o różnice pomiędzy silnikiem 1.9S i E, w sensie bloku, głowicy, wnętrzności osprzętu, pomijając kwestie zasilania oczywiście. Z informacji w garażu na mantaclub.pl wychodzi, że blok i to co w środku jest identyczne, a głowica różni się tylko średnicą zaworu ssącego. Moje pytanie brzmi, czy to faktycznie tyle. Czyli, czy faktycznie, różnica pomiędzy tymi silnikami to tylko głowica, a różnica w głowicy sprowadzała się w fabryce do wycięcia większego otworu pod zawory ?

I jeszcze - zasilanie. Czy l-jettronik był inny do silnika 1.9, 2.0, 2.2 ? Taka sama listwa, te same wtryskiwacze, jednostka sterująca ?
Rafał


Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Postautor: Qbasslodz » 06 listopada 2009, 10:03

inne sterowniki ,rone wtryskiwacze. w 2.0 były 3 rodzaje kompow.po za tym dla przykłądu w 2.0 był wtryskiwacz rozruchowy<nie zawsze zreszta> a w 2.2 juz nie.......a tak offtopujac....rozumiem ze nie masz wiedzy i po to jest to forum zeby o wszystko zapytac.....ale skoro na forum manty ktos to wszystko fachowo wyjasnił to nie ma podstaw zeby mu nie wierzyc.....na manta clubie nie siedza sami laicy .....

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rafal_b » 06 listopada 2009, 12:08

jeżeli chodzi o głowice / blok - nie dopytuje się, czy to co napisane jest na stronie to prawda, czy też nie, ale o to czy jest jeszcze coś.

Jeżeli chodzi zaś o wtrysk, to faktycznie nie wczytałem się np. w listę numerów seryjnych ECU, gdzie widać, że były inne jednostki - moja wina.
Rafał



Wróć do „Silniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości