regeneracja pompy hamulcowej

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

regeneracja pompy hamulcowej

Postautor: rafal_b » 03 września 2013, 15:06

Rozebrałem pompę hamulcową systemu ATE (mam nadzieję że model Kadett/Manta/Rekord), kupiłem zestaw naprawczy Autofren. W zestawie naprawczym jest sporo różnych elementów, ale do pompy pasują tylko 3 gumki drugiej sekcji (licząc od serwa) i jedna pierwszej sekcji i gumka pomiędzy pompą a serwem.

Pozostałe elementy w ogóle nie są od tej pompy. Nie ma zabezpieczającego pierścienia zegera (jest jakiś w dużo mniejszym rozmiarze), nie ma tego brązowego bakelitowego cylinderka z pierwszej sekcji wraz z 2 uszczelkami które sa na niego założone.

Uszczelki do zbiorniczka też zupełnie nie ten rozmiar.

Ogólnie pompa wygląda odrobinę inaczej niż to co Haynes pokazuje. Pytanie czy ktoś to już przerabiał ? czy tak ma być, czy pomyliłem pompy, czy lepszy jest zestaw naprawczy innej firmy, czy jeszcze coś ?

pierwsza sekcja

druga sekcja:


zestaw taki standardowy, tak wygląda zdjęcie z intercars, choć w środku nieco inne elementy :):
Rafał


rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: regeneracja pompy hamulcowej

Postautor: rafal_b » 05 września 2013, 09:22

ok, już wiem o co chodzi prawdopodobnie. Rozumiem, że jeżeli pompa ham. ma wybite 22, to znaczy że jest to pompa 22,2 z Rekorda, a nie 20,6mm z Manty / Kadetta ?
Czy pompa ATE z Rekorda wchodzi na serwo od Kadetta / Manty ?
czy zbiorniczek jest ten sam ?
Rafał


Wróć do „Układ hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość