zmiana serwa na serwo z omegi B V6

Awatar użytkownika
lukas
Posty: 153
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 07:06
Marka: opel
Silnik: 3.0 v6
Rok produkcji: 1979
Gadu-Gadu: 2466936
Lokalizacja: Bydgoszcz-Edinburgh
Kontaktowanie:

zmiana serwa na serwo z omegi B V6

Postautor: lukas » 20 października 2010, 23:51

nowe serwo w asconie :) dawca - omega b v6
auto zdecydowanie lepiej reaguje na pedal hamulca ale...


czy kolejnosc podlaczenia przewodow ma jakiekolwiek znaczenie ? ( tylko 2 wyjscia z pompy ) ktory gdzie... ?

nie mialem problemow z odpowietrzeniem tylu, dziwne ale pedal hamulca opada tylko do polowy podczas odpowietrzania przodu... :shock:
lewe przednie kolo hamuje zdecydowanie szybciej niz reszta... czy moze miec na to wplyw zastosowanie trojnika ( lewy przewod jest conajmniej 3 razy krotszy od prawego)



pozdr - Lukas


Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kowal » 21 października 2010, 09:09

Widzę, że nie ściemniasz z robotą :P
Pompa podłączona na moje dobrze...przód z przodu. Trójnik nie powinien mieć wpływu na rozdział sił hamowania, bo płyn hamulcowy nie jest ściśliwy (przynajmniej nie pod wpływem ciśnień rzędu 2-3MPa). Możesz mieć źle odpowietrzony układ koła PP. U mnie pojawił się podobny efekt po malowaniu serwa...nie odpowietrzałem układu po tym zabiegu. A co do opadania pedału do połowy...tłumaczyłbym to tym, że skoro pompa jest dwu-sekcyjna i obie tłoczą równo, to po "zaparciu" tylnych okładzin, sekcja tylna pompy będzie utrudniać dociśnięcie przodu, czego efektem będzie "pedał w połowie". Podobne zjawisko występuje w przypadku zaciśnięcia przewodu tylnego hamulca...pedał jest twardy praktycznie od samej góry, a przód staje dęba od razu.

lesny
Posty: 73
Rejestracja: 20 października 2010, 23:17
Lokalizacja: polska

Re: hamulce...

Postautor: lesny » 22 stycznia 2011, 18:05

Witam

Mam dylemat czy mocowanie hamulców przednich w asconie b jest takie samo jak w kadecie c, a co za tym idzie czy podejdą na przód przebudowane do kadetta c zaciski z astry gsi ,tarcza 256 wentylowana.
pilne ponieważ chce kopić taki zestaw od kolegi z forum.



Wróć do „Układ hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości