linka prędkościomierz się nie kręci [KadettC]

Wszystko co dotyczy skrzyni biegów, mostów
rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

linka prędkościomierz się nie kręci [KadettC]

Postautor: rafal_b » 01 lipca 2018, 19:16

Po wymianie linki prędkościomierze nie działał mi niestety obrotomierz. Zacząłem sprawdzać co jest i okazało się że jak tylko zakręcę nakrętkę linki od strony zegarów - linka przestaje się dać obrócić od strony skrzyni. Co dziwne jeżeli jest włożona do końca w gniazdo zegarów - nie ma problemu. Dopiero dopięcie nakrętki powoduje że przestaje to się kręcić. Rozwiązałem problem wkładając podkładkę pomiędzy linkę a gniazdo linki w zegarach. Ale cały czas nie rozumiem czemu tak sie dzieje :) Ktoś miał podobnie ? Jest jakiś bardziej elegancki sposób aby to zrobić ?

Tak to wygląda:




Może ten stoper powinien być bardziej w prawo, ale chyba samemu się nie da go przesunąć ?
Rafał


brzozi78
Posty: 548
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 10:26
Marka: Ascona B Berlina
Silnik: 2.0 NE
Rok produkcji: 1981
Lokalizacja: CBY Solec

Re: linka prędkościomierz się nie kręci [KadettC]

Postautor: brzozi78 » 01 lipca 2018, 22:33

Rozumiem że przestaje działać prędkościomierz?
A więc jest za długa linka lub za krótki pancerz.
Po skreczu linka w pancerzu się napręża i blokuje.

rafal_b
Posty: 324
Rejestracja: 12 października 2009, 11:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: linka prędkościomierz się nie kręci [KadettC]

Postautor: rafal_b » 04 lipca 2018, 19:40

tak, generalnie po zmontowaniu wszystkiego obrotomierz nie działał. Ale jak to sprawdzałem to miałem koniec od skrzyni odpięty. Więc linka swobodnie mogła sie poruszać w pancerzu. A cały czas po zakręceniu przestawała się dać obrócić. Myślę że trzeba było przesunąć ten stoper. Ale nie wiem czy da się to zrobić ?
Rafał



Wróć do „Układ napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości