Regeneracja wału napędowego

Wszystko co dotyczy skrzyni biegów, mostów
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Regeneracja wału napędowego

Postautor: Kowal » 12 maja 2011, 19:17

Witam.
Czy ma ktoś sprawdzony zakład najlepiej w Kujawsko-Pomorskim (ale nie pogardzę jakimkolwiek sprawdzonym), który podejmie się wymiany krzyżaka w wale do 5-tki?
Zrobiłem małe rozeznanie w temacie i jestem lekko zawiedziony. Mianowicie w zakładach do których dzwoniłem (oczywiście zajmujących się naprawą wałów), jak tylko usłyszeli wał od manty/ascony odpychali temat. Niby za stary, za trudno, że niewymienny. W jednym zakładzie powiedzieli, że kiedyś robili taki, ale nie wymienili krzyżaka, tylko kupili drugi na szrocie i zrobili z dwóch jeden...no sorry. A kiedyś to jak się wymieniało? Na moje nie ma filozofii...odwiercić kołki blokujące miski, wywalić krzyżak, wcisnąć nowy, wyważyć, nawiercić miski i zabezpieczyć kołkami...jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego. Zaczynam poważnie zastanawiać się, czy nie podjąć się tego samemu. Wycentrować na tokarce, a potem tylko wyważyć...co myślicie?


Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: junioross » 12 maja 2011, 22:12

Z tego co się orientuję to w wawie wały się dorabia na ulicy Bolesława Chrobrego - róg Ryżowej - pewny sprawdzony zakład. Ale z tego co kiedyś usłyszalem to w Łodzi jest fachura który dorabia cale wały od podstaw i bierze za to niewielkie pieniądze ale niech Łodziaki się wypowiedza co i jak dokladnie

-VIKI-
Posty: 160
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 17:22
Marka: Opel
Silnik: Poza komorą
Rok produkcji: 1976
Lokalizacja: z BOR'u

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: -VIKI- » 13 maja 2011, 15:41

Kowal.
Samą wymianę krzyżaka mogę załatwić.. reszta to już tylko w jakiejś firmie..
U mnie wszyscy polecają :
Toruń
609118888

Nie wiem na jakiej to ulicy itp..
ja się tam wybieram z wałami od Mercedesa... chłopaki znają się na rzeczy-wyważenie z tego co pamiętaM 180 NETTO "serwis" - wymiana nie mam pojęcia. Ja ogólnie krzyżaki samemu wymieniam, ale fakt nie w wale z Opla...
Sądzę że wymianić sam dasz radę-masz duże zaplecze i możliwości-opis masz dobry do tego.
Wyważyć jednak trzeba...
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Pereira
Posty: 251
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, 17:26
Lokalizacja: Poddębice

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Pereira » 15 maja 2011, 00:28

Jeśli nie znajdziesz u siebie, to w Łodzi (a właściwie ostatnio koło Łodzi- zmienili lokalizację) jest bardzo porządny warsztat od regeneracji i wyważania wałów napędowych. Robią rzeczy niby nienaprawialne. Mi kiedyś naprawiali wał od LT-ka, profi robota za rozsądną cenę. Mam starą wizytówkę, mam nadzieję, że aktualną:

firma "Bogar"s.c.
92-648 Łódź- Andrzejów
ul. Kolorowa 5
tel. 602724173, 42 6488130

Ale jeśli to tylko wymiana krzyżaków i wyważenie wału, to na pewno znajdziesz coś bliżej. Jeśli sprawa jest trudna i wydaje się beznadziejna- to Bogar może pomóc.

Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Qbasslodz » 15 maja 2011, 22:36

Niestety warsztat w andrzejowie zszedł na psy.Partacze i nic wiecej.Zostawiłem u nich lawetet mercedesa 410 na naprawę wału i na drugi dzień dosłownie odpadł.Dobrze ,ze jechałem 5 na godzinę<wjeżdżałem do warsztatu>Poprawiali go 3 razy i rozłożyli ręce.Efekt taki ,że wał dostawał strasznych wibracji powyżej 80 km/h.Oczywiscie wszystkie poduszki silnika i skrzyni nowe, podpory wału , krzyzaki ,łozyska itd.W sumie 1800zł i rozczarowanie.Znalazłem super warsztat zajmującey się takimi sprawami na augustowie w łodzi.Ceny niższe i pełen profesjonalizm.Poprawili wszystko po tamtym warsztacie Bogar, i do dzisiaj jest super.

Awatar użytkownika
Pereira
Posty: 251
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, 17:26
Lokalizacja: Poddębice

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Pereira » 16 maja 2011, 11:39

No patrz, a kiedyś Bogar to był taki porządny warsztat.... Tego mojego uszkodzonego wału od starego LT nie chciał zrobić nikt inny (albo nie potrafił).
Kuba, a masz do nich namiar? Daj na forum, może się komuś przyda. I ja bym sobie zapisał, na wszelki wypadek.

Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Qbasslodz » 16 maja 2011, 12:11

tel. 42-212-27-60
kom. 602-724-173
łódź ul. Janowska 6a
www.bogdar.eu

Nazwa b. podobna do firmy z Andrzejowa ,zresztą lokalizacja podobna.Dobrzy fachowcy,robią taniej, można u nich zostawić auto i wszystko sami zrobią , albo też zawieźć sam wał.

W tym miejscu chciałbym podziękować forumowiczowi Fred/Szpera za namiar na nich i polecenie.Robiłem u nich w sumie 6 wałów napędowych , w tym do ascony b 2.6 , do kadetta c 2.0 cih , do manty c 20.xe i do kadetta c z silnikiem c 20.xe, do lawety i do innych tylnonapędówek.Zawsze zrobione solidnie i na czas.Właściciel to przemiły starszy pan.Polecam!!!

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Kowal » 16 maja 2011, 20:35

Dzięki za namiary...będę próbował załatwić coś we własnym zakresie...jestem w trakcie rozpoznania ;)
W najgorszym wypadku wyślę do Łodzi...

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regeneracja wału napędowego

Postautor: Kowal » 18 czerwca 2011, 19:08

Udało się zdobyć dawcę krzyżaka, ale do wycentrowania go w moim wale potrzebuję flanszy zaznaczonej na poniższym rysunku


Jeśli ktoś ma coś takiego i może pożyczyć/sprzedać to dajcie znać...
Pozdrawiam



Wróć do „Układ napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość