szycie podsufitki

Wszystko co dotyczy wnętrza samochodu
Awatar użytkownika
bajcik
Posty: 492
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 09:25
Lokalizacja: centrum
Kontaktowanie:

szycie podsufitki

Postautor: bajcik » 23 sierpnia 2010, 09:58

Moja podsufitka stracia ju troche na kondycji - poobgryzane brzegi, otwory na nieistniejace cykorlapki i takie tam.

Chce uszyc sobie nowa. Sa tu jacys "mistrzowie krawiectwa" ktorzy doradza na co zwrocic uwage? Na oko to prosta sprawa: wykroic prostokat z zapasem, przeszyc "szlufki" na druty w odpowiednich odletlosciach i zakladac.

Jaki material sie na to najlepiej nadaje? Obecna podsufitka przypomina sztuczna skore.
C20NET


Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kowal » 23 sierpnia 2010, 19:12

Jeżeli masz starą, to połowa sukcesu, bo ja musiałem specjalnie kupić byle jaką na wzór. Jeśli chodzi o materiał to wybrałem skajkę-niepękajkę, głównie ze względów finansowych, ale 5 lat minęło i wygląda jak nowa. Jeśli zamierzasz pozostać przy oryginale, to tylko mierzysz, lub możesz rozpruć starą na poszczególne elementy i użyć ich jako szablonu...potem pozostaje tylko szycie, a opanowanie maszyny do szycia to naprawdę pikuś. Jeśli chcesz coś ulepszyć, albo przerobić, to lepiej kupić trochę zwykłego płótna i zrobić wersję testową, bo za pierwszym razem na pewno nie wyjdzie idealnie, a szkoda docelowego materiału.
Powodzenia

Awatar użytkownika
pmcreated
Posty: 101
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:32
Lokalizacja: Koscierzyna
Kontaktowanie:

Postautor: pmcreated » 23 sierpnia 2010, 19:48

jak bys nieznalazł majstra ktory ci to zrobi na miejscu to przeslij mi stara uszyje nowa i odesle i powiem jak i co www.pmcreated.com
wwww.pmcreted.com

Awatar użytkownika
bajcik
Posty: 492
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 09:25
Lokalizacja: centrum
Kontaktowanie:

Postautor: bajcik » 07 września 2010, 10:29

czy na podsufitk musi koniecznie byc "gladka"? Mam na mysli skaje, sztuczna skora. Czy mozna stosowac miekkie tkaniny, welury, itp?

Zastanawiam sie czy to tylko kwestia wygladu, czy moze ma jakies praktyczne znaczenie.

Co do uszycia to juz zonka sie zajmie :D
C20NET



Wróć do „Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości