Samochody

Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 520
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 13:50
Marka: Opel
Silnik: 2.2E
Rok produkcji: 1977
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Re: Samochody

Postautor: Adaśko » 13 lipca 2015, 16:07

Tak, ta sama. Sporo podrożała w rękach nowego sprzedającego- drogie malowanie progów itd. Kupiona była od mojego kumpla za 4000zł.


Brakuje mi braku rdzy...


kaczor_tychy
Posty: 187
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 01:13
Lokalizacja: Tychy

Re: Samochody

Postautor: kaczor_tychy » 13 października 2015, 22:04

http://allegro.pl/opel-gt-1900-i-30-inn ... 34564.html

kto dorwał 30 opli GT? i skąd taka kolekcja do sprzedazy?

szymi
Posty: 98
Rejestracja: 23 marca 2013, 16:26
Marka: OPEL
Silnik: 2.0 8v
Rok produkcji: 1991

Re: Samochody

Postautor: szymi » 14 października 2015, 16:50

O w morde...

Awatar użytkownika
baro
Posty: 556
Rejestracja: 13 listopada 2012, 22:24
Marka: opel
Silnik: 2,0 cih
Rok produkcji: 1981
Gadu-Gadu: 59128

Re: Samochody

Postautor: baro » 14 października 2015, 18:17

Jeździł bym !!! piękna jest zawsze marzyłem o monzie!!!!mogła by być tylko 3,0 i automat i bym jeździł!!!!

Awatar użytkownika
Omegas
Posty: 19
Rejestracja: 23 lutego 2009, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody

Postautor: Omegas » 15 lutego 2016, 16:36

http://otomoto.pl/oferta/opel-kadett-ka ... yfuYX.html

Po 10letniej przerwie coraz bardziej zastanawiam sie nad kupnem ponownie Kadetta. Moje pytanie czy ogladal ktos tego? Czy moze ktos cos powiedziec na jego temat? Na zdjeciach nie najgorzej wyglada, kpl w detale. Sprzedawca handlarz sam nie wie ile za niego chce. Co jakis czas inna cena. W zeszlym miesiacu juz byl za 3900 pare dni pozniej bylo 4100 teraz tyle...plus rejestracja oczywiscie.

Awatar użytkownika
junioross
Posty: 599
Rejestracja: 15 lipca 2008, 15:43
Marka: Opel
Silnik: c24ne
Rok produkcji: 1971
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochody

Postautor: junioross » 15 lutego 2016, 21:04

Wygląda bardzo ciekawe tylko, że ma cholernie dużo drzwi.

Awatar użytkownika
bazuz
Posty: 121
Rejestracja: 16 marca 2010, 21:55
Marka: Opel
Silnik: 1.2S
Rok produkcji: 74
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: KRK

Re: Samochody

Postautor: bazuz » 15 lutego 2016, 22:25

Nie jest kompletny w detale:
- brak amelinowej listwy na masce,
- brak uszczelki zgarniającej na lewych tylnych drzwiach, ale kiedyś jeszcze widziałem na jebaju de oragaminalną GM właśnie do limo 4d, tylko już nie pamiętam czy przód, czy tył i czy wewnętrzna, czy zewnętrzna,
- brak lusterka na drzwiach kierowcy (od pasażera też, ale to wg mnie w sumie dobrze, bo i dziur nie ma),
- brak spinki łączącej klin przedniej szyby, ale to pikuś, można dobrać z innych aut jak się nie jest ortodoksem ;)
- klapka wlewu paliwa niby jest na siedzeniu pasażera, ale skoro tam leży, to pewnikiem ma urwane zawiasy (ale to się da wyrzeźbić jak się ma trochę cierpliwości i chemię do klejenia łódek),

poza tym spoko, tylko jak rocznik 77 to chyba już powinien być C2 - środek jakby z C2; zamykany schowek a nie półka, ale wersja taka troszkę bogatsza, bo silnik 1.2S, ssanie z podświetleniem, deska choć popękana ale z nawiewami na boczne szyby, spryskiwacze w kierunku i chyba nawet jest ta kostka, która powoduje że przy włączeniu spryskiwaczy włączają się też na trzy albo cztery machnięcia wycieraczki, ale nie jestem pewien, bo niewyraźne to zdjęcie spod maski, fajna kiera (z wersji Rally,GT/E), niestety dziura na jakieś zielone gówno w desce, ładne boczki na drzwiach, ładne siedzenia z przodu (bo tyłu nigdzie nie widać), ładne zderzaki, wszystkie kapsle metalowe na felgach, generalnie podoba mnie się i jakbym miał wolne 5k to bym go od razu brał, mimo tego, że nie jest taki zdrowy jak zapewnia sprzedawca; na szybko przeglądając zdjęcia można zauważyć zezartą podstawę aku, ale to nie problem (standard wręcz chyba w Kadziorach), zezarty błotnik - też nie problem, można wymienić na lepszy, martwi mnie trochę zezarty lewy kielich bo to w sumie newralgiczny punkt, bez naprawy którego nie da się tym autem tak od razu beztrosko pobrykać, ugnita rurka od paliwa też nie problem, ale koniec końców i tak z lawetą trzeba by po niego jechać.

fajny jest, mało spotykany bo 4d, ale to akurat w przypadku takiego autka to już chyba na plus, ale jakbym miał wybierać, to mimo wszystko wolałbym to City:
http://otomoto.pl/oferta/opel-kadett-ID4pahFq.html
na pierwszy rzut oka jest niewiele bardziej zmęczone od tego Limo, ale zależy co się chce z autem zrobić, dla mnie nie miało by to większego znaczenia, że ma pogięte zderzaki, jakby docelowo miało być przerobione na takiego sleeperka jak ten w filmiku poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=tu5sedFiNgw

A najchętniej to bym chciał mieć obydwa ;)

To tylko moje subiektywne zdanie, zrobisz jak uważasz, a ja na pewno, jakbyś nie zrobił, będę się cieszył, że choroba zwana oplozą znów Cię zaraziła.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
baro
Posty: 556
Rejestracja: 13 listopada 2012, 22:24
Marka: opel
Silnik: 2,0 cih
Rok produkcji: 1981
Gadu-Gadu: 59128

Re: Samochody

Postautor: baro » 16 lutego 2016, 00:57

Fajne to city mi sie marzy city w automacie :D

Awatar użytkownika
Omegas
Posty: 19
Rejestracja: 23 lutego 2009, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody

Postautor: Omegas » 16 lutego 2016, 15:15

No bo kto Oplozą raz się zarazi już się nigdy z niej nie wyleczy :-) A z każdym rokiem starych opli już coraz mniej widać na ulicach. U mnie jest ten minus, ze nie mam garażu, a budżet na zakup też bedzie ograniczony, dlatego celem poszukiwań bedzie auto w ktorym nie bedzie trzeba robić odrazu generalnego remontu, a tylko ogarnięcie kilku drobiazgów jak w tym przykładowym czerwonym limo i cieszenie się posiadaniem i jazda klasycznym oplem. Do takiej jazdy silnik 1.2 w zupelności wystarczy. Lakier zawsze mozna wypolerować jakieś wyprawki zrobić, felgi odświeżyć i już. Jak miałem kiedyś Kadetta też nie był idealny skrzynia biegów się rozsypała po kupnie, resztkami sił wtedy pamiętam wróciłem nim z Łodzi do Poznania ( kolega Luz i Forest być może to pamiętają) ale po róznych przygodach 2lata nim jeżdziłem bez większych problemów.

Awatar użytkownika
Omegas
Posty: 19
Rejestracja: 23 lutego 2009, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody

Postautor: Omegas » 16 lutego 2016, 15:16

https://m.youtube.com/watch?v=82GEslekD-0

Moze niektórzy go kojarzą/ pamiętają ? Być może znany jest obecny właściciel? Ciekawi mnie jak to auto dzisiaj wygląda, czy doczekał się remontu czy też nie.

Awatar użytkownika
bazuz
Posty: 121
Rejestracja: 16 marca 2010, 21:55
Marka: Opel
Silnik: 1.2S
Rok produkcji: 74
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: KRK

Re: Samochody

Postautor: bazuz » 16 lutego 2016, 19:46

Fajne numery miał, oprócz zera same moje ulubione cyfry;) i ten kolor, który bardzo mi się podoba i jednocześnie boję się go jak diabli; https://www.google.pl/search?q=kadett+c ... k50vJdM%3A

gtszudi
Posty: 7
Rejestracja: 02 grudnia 2014, 18:07
Marka: Opel
Silnik: 1.2s
Rok produkcji: 1979

Re: Samochody

Postautor: gtszudi » 19 lutego 2016, 19:20

http://moto.gratka.pl/tresc/opel-kadett ... c6592312,1

widzial , ogladal ktos ?

przymierzam sie a nie wiem czy warto

Awatar użytkownika
norbi
Posty: 115
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 10:23
Lokalizacja: belchatow

Re: Samochody

Postautor: norbi » 19 lutego 2016, 20:10

manta b

Awatar użytkownika
Omegas
Posty: 19
Rejestracja: 23 lutego 2009, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody

Postautor: Omegas » 21 lutego 2016, 19:28

Czyli twierdzisz, ze nie da rady już kupić Kadetta C na chodzie w przedziale cenowym miedzy 3- 5 tys? (Bo tyle planuje wydać). Wiem, że w stare auto zawsze trzeba włożyć sporo pracy i trochę pieniędzy i tu już nie ma większego znaczenia czy to będzie Kadett C czy młodszy model Opla. Omegi A już miałem trzy. Kadett D mi się nie podoba, Ascona C też nie bardzo. Kadetty C w naprawie nie są trudne. Silnik 1.2 pod blokiem tez już przekładalem z bracholem i nie było większego problemu Jedynie z dostępnością części do C jest trudniej. A do jazdy na co dzień i do pracy zarazem to już młodszego Opla mam... Vectra B Kombi 1.6 16V na "podtlenku gazotu" ma juz ponad 330tyś km przejechane i co dzień nabijane kolejne, bo na taxi ją mam. A wracając do tematu, po prostu dalej śledze internet, cierpliwie czekam i jak coś upoluje to na pewno pojawi się kolejny Opel na forum ;)

Awatar użytkownika
norbi
Posty: 115
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 10:23
Lokalizacja: belchatow

Re: Samochody

Postautor: norbi » 22 lutego 2016, 16:03

Zrozumiałem że to będzie auto na co dzień, więc za wczas wylałem kubeł zimniej wody na głowę. Jeśli zapał jest, to tylko pozostaje powodzenia życzyć ;)
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2016, 17:30 przez norbi, łącznie zmieniany 1 raz.
manta b



Wróć do „Allegro, Ebay i inne 'okazje' ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości